BASIN ODASI

Sivrihisar'ın Kırsal Mahallerinin İçme Suyu Problemleri çözülüyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) ekiplerimiz, Sivrihisar İlçesi Kertek, Dumluca ve Karacaören Mahallelerinin içme ve kullanma suyu problemlerini çözüme kavuşturdu.
ESKİ ekiplerimiz, ilçelerde su problemlerini çözmeye devam ediyor. Sivrihisar İlçesi Dumluca Mahallesi’nin içme ve kullanma su deposu yenileme ve hat bağlantıları çalışmalarını tamamlayan ekipler, Kertek Mahallesi ve Karacaören Mahallelerinde sondaj kuyusu çalışması gerçekleştirdi.

Sondaj sonrası verimli ve içilebilir suya ulaşan ekiplerimiz, yeni içme suyu hattı ve depo bağlantısı çalışmaları ile mahalleleri temiz ve içilebilir suya kavuşturdu. Yapılan çalışmalar ile mahallelerin ileriye dönük ihtiyaçların da karşılanarak yenilenen içme suyu hattı ile mahallelere rahatlıkla su verilecek.

Çalışmalardan büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden Sivrihisar İlçesi Dumluca Mahallesi Muhtarı Hasan Hüseyin Demir, Kertek Mahallesi Muhtarı Ercan Danış ve Karacaören Mahallesi Muhtarı Nihal Köseoğlu yapılan çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ve ESKİ ekiplerine teşekkür ettiler. Dumluca Mahallesi Muhtarı Demir, ‘‘Mahallemizin su problemleri vardı, içme suyu depomuz yenilendi ve mahallemiz temiz ve içilebilir suya kavuştu. Çalışmalardan çok memnunuz, mahallem adına çok teşekkür ediyorum’’ dedi.