BASIN ODASI

KARAÖREN’E YENİ SU HATTI

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) ekiplerimiz , Seyitgazi İlçesi Karaören Mahallesi’nde gerçekleştirdiği sondaj çalışması ile yaşanan içme ve kullanma suyu sorununu çözüme kavuşturuyor.

ESKİ ekiplerimiz, içme ve kullanma suyunun yetersiz olduğu Seyitgazi İlçesi Karaören Mahallesi’nde gerçekleştirdiği sondaj çalışması ile içilebilir suya ulaşarak vatandaşların yüzünü güldürdü. Gerçekleştirilen sondaj çalışması sonucu yeterli suya ulaşarak terfi hattı ile isale hattı çalışmalarını da tamamlayan ekipler, enerji nakil hattının tamamlanması ile kısa bir sürede suyun mahalleye ulaşmasını sağlayacak.

Mahalle sakinleri olarak sondaj sonucunda sağlıklı ve içilebilir suya ulaşılmasından büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Karaören Mahalle Muhtarı Ramazan Topal, ‘‘ESKİ ’ye müracaatımız sonrasında, Genel Müdürlük ekiplerinin yerinde ve hızlı müdahalesinden çok memnun kaldık. Mahalleli olarak artık su sorunu yaşamayacağız. Mahallemizde yapılan çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e ve ESKİ ekiplerine ne kadar teşekkür etsek azdır.” dedi.