BASIN ODASI

BATIKENT MAHALLESİ’NDE İÇME SUYU HATTI YENİLENDİ


Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ) ekiplerimiz,Tepebaşı İlçesi Batıkent Mahallesi Şehit Bülent Kasapoğlu sokakta içme ve kullanma suyu hat yenileme çalışmalarını tamamladı.

Zamanla ekonomik ömrünü yitirmiş olan ve sık arıza vererek su kaybına neden olan içme ve kullanma suyu hatlarında hummalı bir çalışma sürdüren ekiplerimiz, vatandaşların daha rahat ve sağlıklı bir şekilde su ihtiyacını karşılaması için çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

ESKİ ekiplerimiz, Şehit Bülent Kasapoğlu sokakta içme ve kullanma suyu hattını yenileyerek abone bağlantılarını da sağladı. Batıkent Mahallesi Muhtarı Derya Can, yapılan çalışmalardan dolayı Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ve ESKİ ekiplerine teşekkür etti. Can, ‘‘ Mahallemizde Şehit Bülent Kasapoğlu sokakta uzun süredir yaşanan sorunumuz ESKİ’ye müracaatımız ile çözüldü. Yapılan çalışmalar ile sokağımızın içme ve kullanma suyu hat yenileme çalışması çok kısa bir sürede tamamlandı.’’ dedi.