BASIN ODASI

SATILMIŞOĞLU MAHALLESİ’NE YENİ SU KAYNAĞI

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) ekiplerimiz , mahallelerin alt yapı, içme ve kullanma suyu problemlerini çözüme kavuşturmak amacıyla yoğun mesai yapıyor.

ESKİ ekiplerimiz gerçekleştirdiği sondaj çalışması ile Tepebaşı İlçesi Satılmışoğlu Mahallesi’nde yaşanan içme ve kullanma suyu sorunu çözüme kavuşturuyor. Özellikle yaz aylarında nüfus yoğunluğunda büyük artışların olduğu Tepebaşı ilçesi Satılmışoğlu Mahallesi’nde gerçekleştirilen sondaj kuyusu çalışması ile verimli ve kaliteli suya ulaşan ekipler, bölgede geçtiğimiz yıllarda yaşanan su sorunlarının yeni su kaynağının mahalle hattına verilmesi ile bir daha yaşanmayacağını belirtirken, mahallede enerji ve su dağıtım hattı çalışmalarına devam ediyor.

Mahalle sakinleri adına sondaj sonucunda sağlıklı suya ulaşılmasından büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Satılmışoğlu Mahallesi Muhtarı Sinan Sivrikaya, ‘‘ Mahallemizde özellikle yaz aylarında nüfus artışına dayalı su problemlerimiz vardı, ESKİ Genel Müdürlüğü’ne müracaat ettik, kısa sürede ESKİ ekipleri çalışmalarına başladı. Yapılan sondaj çalışmalarından dolayı mahallem adına çok mutluyum, sondaj kuyumuz açıldı, su sorunumuz kısa bir süre sonra çözülecek. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen olmak üzere çalışmalarda emeği geçen ESKİ ekiplerine teşekkür ediyorum.’’ dedi.