BASIN ODASI

MUSKİ’DEN ESKİ’YE TEKNİK ZİYARET

Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi(MUSKİ), Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanal İdaresi Genel Müdürlüğüne(ESKİ) teknik ziyarette bulundu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Doğuş OKTAY DELİBAL ile beraberindeki heyet, ESKİ Genel Müdürlüğü’ne teknik ziyarette bulundular. Elektronik Kartlı Sayacı kendi tesislerinde üreten ve kullanan örnek şehir olan Eskişehir’de, sayaçların üretim yolculuğunun nasıl başladığını, hangi teknolojilerin kullanıldığı, sürekliliği sağlamak için neler yapılması gerektiği ve bunu Muğla iline nasıl uygulayabilecekleri ile ilgili bilgi aldılar. ESKİ Genel Müdürlüğü İçme ve kullanma suyu arıtma tesislerini de gezen heyete tesisin işleyişi, kullanılan içme suyunun evlere ulaşmadan önce hangi aşamalardan ve nasıl bir arıtma sisteminden geçtiğini yerinde gördüler.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı DELİBAL Eskişehir’de olmaktan mutlu olduklarını söyledi. ESKİ’ye yapılan teknik gezinin kendilerine yol haritası olacağını ifade ederek Büyükşehir Belediye Başkanı Prof.Dr. Yılmaz Büyükerşen ve ESKİ Genel Müdürlüğü’ne teşekkür etti.