BASIN ODASI

07.07.2022

SU KAHRAMANLARI ROZETLERİNİ TESLİM ALDI

ESKİ, ‘‘Su Kahramanlarına’’ rozetlerini teslim etti.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ) ve EBB Çocuk Hakları Birimi tarafından çocuklar için ‘‘SU KAHRAMANLARI’’ atölyesi düzenlendi. 

ESKİ, atölyeye katılan “Su Kahramanı” adaylarının aileleri ile iletişime geçerek atölye sonunda verilen çizelgelerindeki görevleri yerine getiren çocuklara sürpriz hediyelerini posta yolu ve ev ziyaretleri ile teslim etti. 
Ziyaretlere katılan ESKİ Genel Müdürü Oğuzhan ÖZEN, atölye çalışmasına katılan çocuklara rozetlerini takarak, ‘‘Artık size “SU KAHRAMANI” diyebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bundan sonra da size takdim ettiğimiz rozet ile bu görevi sürdüreceğinize, evinizde, okulunuzda ve çevrenizde bilinçli tüketim yapacağınıza inanıyor, suya verdiğiniz önem için bir kez daha teşekkür ediyoruz’’ dedi.                                                        
Su Kahramanları ve aileleri, ESKi Genel Müdürlüğü ve EBB Çocuk Hakları Birimi’ne  su tasarrufu ve çevre bilinci konusunda farkındalık yaratmak amacıyla hazırlanan  bu eğitimden dolayı teşekkür ettiler.
ESKİ yetkilileri bilinçli su kullanımı konusunda özellikle çocuklara ve gençlere yönelik atölye ve çalışmaların devam edeceğini belirttiler.