BASIN ODASI

TÜRK-ALMAN SU İŞBİRLİĞİ GÜNLERİ’NE EV SAHİPLİĞİ YAPIYORUZ

Berlin’de yerleşik German Water Partnership (Alman Su İşbirliği Teşkilatı-GWP) tarafından yılda bir kez Türkiye’nin farklı şehirlerinde düzenlenen Türk-Alman Su İşbirliği Günleri’ne bu yıl Eskişehir evsahipliği yapacak.

İlki Ankara’da olmak üzere, daha sonra sırasıyla İstanbul, İzmir, Antalya, Konya ve Mersin’de düzenlenmiş olan su ve atıksu sektörü buluşmasının yedincisi 02-03 Kasım 2017 tarihleri arasında Eskişehir’de gerçekleşiyor. German Water Partnership ve Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün (ESKİ) organizasyonuyla düzenlenen 7.Türk-Alman Su İşbirliği Günleri’ne Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da destek veriyor.

German Water Partnership (GWP) Türkiye Ülke Forumu Başkanı Hans-Joachim Werner ve ESKİ Genel Müdürü Suat Balcı’nın konuşmalarıyla saat 14:00’de başlayacak olan etkinliğin açılış konuşmaları, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Almanya Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Müsteşarı Gunnar Denecke ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü’nden Daire Başkanı Ercan Gülay tarafından yapılacak.

Türk-Alman Su İşbirliği Günleri’ne su ve atık su alanında faaliyet gösteren özel sektör, yerel yönetimler ve kamudan 150 civarında temsilcinin katılması bekleniyor. İki gün sürecek olan toplantıda suyun etkin ve sürdürülebilir ekonomisi, çevreye duyarlı teknolojiler ve yöntemler, iyi örnekler, sektörün gereksinimleri, sorunlar ve işbirliği imkanları masaya yatırılacak. Etkinlik katılımcıları ayrıca firma tanıtım masalarında ikili işbirliği görüşmeleri yapma ve ilgili teknolojilerle ilgili bilgi alma imkanına sahip olacak.

Türk-Alman Su işbirliği Günleri’ne katılmak üzere Almanya’dan Eskişehir’e gelen Alman şirketler arasında Festo; Hach Lange, Mitsubishi Electric Europe; Remondis, Seba Dynatronic Mess- und Ortungstechnik, MARTIN Membrane Systems AG, Sülzle Klein, WE-Consult Ltd. gibi şirketler bulunuyor.

Kayıt ve detaylı bilgi için : http://tr.germanwaterpartnership.de/laenderforen/tuerkei/veranstaltungen/7-turkish-gwp-day/index.htm

Tarih: 02-03 Kasım 2017

Yer: TASIGO Hotel