BASIN ODASI

ESKİ’den Kalite ve Gıda Güvenliği Eğitimi

"Kalabak Su" tüketicilerin ihtiyaçlarını Kalite ve Gıda Güvenliği standartlarına bağlı kalarak karşılamaya devam ediyor...

 ESKİ İşletmeler Daire Başkanlığına bağlı; Damacana Su ve Şise Su Dolum tesisleri kapsamında kurulu bulunan ISO 9001:2015 ile ISO 22000:2018 Kalite Yönetim Sistemi Belge yenileme çalışmaları kapsamında; 28-31 Mart 2022 tarihleri arasında ISO 9001-Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi, ISO 22000-Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi ve ISO 19011-Entegre Yönetim Sistemi İç Denetim Eğitimleri verildi.

 ESKİ Genel Müdürlüğü Kalabak Su Şube Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitimde; gıda güvenliği, gıda güvenliği tehlikesi, tehlike analizleri ve kontrolü konularında uygulamalı eğitimler gerçekleştirildi. Kalite yönetim sistemi, tetkik, planlama ve performans konularında da ESKİ çalışanları bilgilendirildi. 4 gün devam eden eğitimler sonrasında ''İç Denetçi'' olmaya hak kazanan ESKİ çalışanlarının sertifikaları törenle verildi.

 Eğitimlerle, iç denetçilerin Damacana Su ve Şise Su Dolum Tesislerinde belirli aralıklarla yapacağı önleyici, düzeltici ve iyileştirici faaliyetlerle bulunarak "Kalabak" markasının kalitesinin sürekli denetlenmesi hedefleniyor.