BASIN ODASI / Duyurular

BASIN DUYURUSU

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ) olarak Kurban Bayramı tatili boyunca da vatandaşlarımızın hizmetindeyiz.

Detaylar

Kamuoyunun dikkatine;

Bazı sosyal medya sayfalarında Alo Kalabak tanıtım broşürü gibi gösterilen ve içeriğindeki içme suyu ile ilgili gerçek dışı ifadeler yer alan broşür tamamen sahte bir broşürdür.

Detaylar

ESKİ Genel Müdürlüğümüzden Su Tarifesi ile İlgili Açıklama

Son günlerde bazı yerel basın ve sosyal medya sitelerinde içme ve kullanma suyunun tarifesinde yapılan düzenlemeler ile ilgili gerçeği yansıtmayan haberlere yönelik halkımızı bilgilendirme ihtiyacı doğmuştur.

Detaylar

Kıymetli Hemşehrilerimizin Dikkatine

Kamuoyunun bilgisine

Bugün bazı yerel basın yayın organlarında Tepebaşı İlçemiz Çukurhisar Mahallemiz içerisindeki 50. Sokakta yaşanan ve tüm mahallenin sorunuymuş gibi aktarılan haber ile ilgili gerek vatandaşlarımızı, gerek bölgede yaşayan hemşehrilerimizi bilgilendirmek istiyoruz.

Detaylar

İçme suyu yok denilen Bardakçı Mahallesi’ne ESKİ, kesintisiz içme suyu sağlıyor.

Yerel basında, Seyitgazi ilçesi Bardakçı Mahallesi’nde 20 yıldır içme ve kullanma suyu olmadığına dair haber çıkmıştır. Bahsi geçen haberde Bardakçı Köyü Kalkındırma Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanının; gerçekleri yansıtmayan, tamamen yanlış bilgiler içeren beyanatı yer almıştır. Konu

Detaylar

Kıymetli hemşehrilerimizin dikkatine

8 Temmuz 2023 Cumartesi gününden itibaren geçerli olmak üzere şehir merkezimizde KALABAK damacana suyu fiyatı.

Detaylar

Kamuoyuna Duyurulur

Duyuru

Kıymetli hemşehrilerimizin dikkatine;

Detaylar

BASIN DUYURUSU

23.11.2022 saat 13:20’de Çamlıca Birlik Caddesinde bulunan Su Yükleme cihazının para kabul etmediğine dair bildirim ALO-185 aracılığı ile destek ekibimize ulaştırılmıştır. Çağrıyı alan teknik personelimiz Su yükleme noktasına intikal ederek cihazın kontrolüne başlamıştır.

Detaylar

Duyuru

Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) Kasım Ayı Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda alınan karar ile şebeke suyu tarifesinde değişikliğe gidilmiştir. 28 Kasım 2022 Pazartesi günü itibariyle metreküpü 5,29 TL olan su fiyatı 9,64 TL’ye, 2,64 TL olan atık su bedeli de 3,86 TL’ye çıkacaktır.

Detaylar

Kamuoyuna duyurulur;

Kimi basın organlarında yayınlanan bir haber ile ilgili açıklama yapma gereği doğmuştur. Söz konusu haberde, Eskişehir kent merkezinde, Hamamyolu Caddesi ile bağlantısı bulunan Banka Caddesi ve çevresindeki bazı rögarlardan yayılan pis kokunun, bölge esnafını ve vatandaşları rahatsız ettiği vurgula

Detaylar

ESKİ’DEN ÇİFTÇİLERE ZİRAİ İLAÇ UYARISI

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ), çiftçileri zirai ilaç hazırlama ve kullanma konusunda uyardı.

Detaylar

KAMUOYUNA DUYURU

19.04.2022 tarihinde sosyal medyada, 20.04.2022 tarihinde de bazı basın organlarında çıkan asılsız haber ile ilgili açıklama yapma gereği doğmuştur.

Detaylar

Bildiriniz !

Kapağı olmayan açık rögarları olası tehlikeli durumları engellemek için Alo 185 e bildirmenizi rica ederiz.

Detaylar