BASIN ODASI / ESKİ'den Haberler

ŞEHİT YUNUS BAYKAL ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN ESKİ’YE ZİYARET

Şehit Yunus Baykal Ortaokulu 7. sınıf öğrencileri ESKİ Genel Müdürlüğü İçme Suyu Arıtma Tesisleri ve Kalabak Su Dolum Tesislerini ziyaret ettiler.

Detaylar

ESOGܒLÜ KİMYAGERLERDEN KALABAK TESİSLERİNE ZİYARET

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü öğrencileri, Kalabak Su Dolum Tesislerini ziyaret etti.

Detaylar

ESKİ PERSONELİNE TÜBİTAK 1071 PROGRAMI EĞİTİMi

ESKİ Genel Müdürlüğü personeli çok taraflı uluslararası projeler ile Avrupa komisyonu fonlama ve ihale portalı konusunda eğitim aldı.

Detaylar

Çifteler’de Abone Bağlantıları Yenileniyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Çifteler İlçesi’ne bağlı Sakarya Mahallesi Girne Caddesi ve Adalar Mahallesi Emniyet Bulvarı üzerinde, abone bağlantıları yenileniyor.

Detaylar

KALABAK SU MASKOTU İLGİ ODAĞI OLDU

Eskişehir Su Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün (ESKİ) maskotu, 23 Nisan gösterilerinde çocukların ilgi odağı oldu.

Detaylar

Eskişehir İl Afet Risk Azaltma Planı (İRAP)

Afet risklerinin azaltılması için amaç, hedef ve eylemlerin yer aldığı bir plan olan Eskişehir İl Afet Risk Azaltma Planı (İRAP)

Detaylar

23 NİSAN COŞKUSUNA ESKİ DE KATILDI

Eskişehir Su Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, (ESKİ) Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 23 Nisan gösterilerine açmış olduğu stand ile katıldı.

Detaylar

ESKİ’den Kalite ve Gıda Güvenliği Eğitimi

"Kalabak Su" tüketicilerin ihtiyaçlarını Kalite ve Gıda Güvenliği standartlarına bağlı kalarak karşılamaya devam ediyor...

Detaylar

PORSUK HAVZASI KORUMA PLANI HAZIRLANIYOR

Porsuk Baraj Gölü Havzası ve Porsuk Çayı Havzası Koruma Planı Hazırlanması konulu bilgilendirme toplantısı, Eskişehir’de düzenlendi. Toplantıya Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Su Yönetimi Genel Müdürlüğü, yüklenici firma ol

Detaylar

MUSKİ’DEN ESKİ’YE TEKNİK ZİYARET

Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi(MUSKİ), Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanal İdaresi Genel Müdürlüğüne(ESKİ) teknik ziyarette bulundu.

Detaylar

‘’Gelecekte Eskişehir Suları’’ Sempozyumu

22 Mart Dünya Su Günü kapsamında Genel Müdürümüz Oğuzhan ÖZEN, Eskişehir Kent Konseyi’nin düzenlediği ‘’Gelecekte Eskişehir Suları’’ konulu sempozyuma konuşmacı olarak katıldı. Özen, konuşmasında

Detaylar

ESKİ’DEN DÜNYA SU GÜNÜ ZİYARETLERİ

ESKİ Genel Müdürü Oğuzhan Özen ve Genel Müdür Yardımcıları, 22 Mart Dünya Su Günü sebebiyle Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız ile Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti

Detaylar

22 Mart 2022 Dünya Su Günü Tasarruf Videosu 3

22 Mart 2022 Dünya Su Günü Tasarruf Videosu 2

22 Mart 2022 Dünya Su Günü Tasarruf Videosu 1

ESKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ), 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutladı.

Detaylar

ALPU DEREKÖY’DE SORUN ÇÖZÜLDÜ

ESKİ Genel Müdürlüğü ekiplerince Alpu İlçesi Dereköy Mahallesi'nde kaptaj drenaj çalışmaları ile birlikte cazibeli kaynak suyu düzenlemesi yapılmıştır.

Detaylar

İçme ve Kullanma Suyu ile Kalabak Suyu’nda İndirime Gidilmiştir

Damacana satış fiyatı da 15 Şubat 2022 tarihi itibariyle 7 TL yerine 6 TL 50 kuruş olacaktır.

Detaylar

KARLA MÜCADELEYE TAM DESTEK

ESKİ Genel Müdürlüğü ekipleri şehir genelinde karla mücadele çalışmalarına aralıksız destek veriyor.

Detaylar

ESKİ Genel Müdürümüz Oğuzhan ÖZEN Eskişehir Ekspres'e Önemli Açıklamalarda Bulundu.

ESKİ Genel Müdürü Oğuzhan Özen, Eskişehir Ekspres’e konuştu. Özen, tüm dünyada sıkça dillendirilen su sıkıntısı ve tek su kaynağı Porsuk Barajı olan Eskişehir’in, su kaynağı durumu ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.

Detaylar

Fahriye Mahallesi’nin Su iletim Hatları ve Deposu Yenilendi

ESKİ ekiplerinin gerçekleştirdiği sondaj çalışması ile verimli ve kaliteli suya kavuşan Fahriye Mahallesi’ne içme ve kullanma suyunun dağıtımını ve yönetimini sağlayacak yeni su deposu bağlantıları da tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunuldu.

Detaylar

“ESKİ”DEN 2021 YILINDA YOĞUN MESAİ

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü 2021 yılında da vatandaşlara temiz su sağlama ve altyapı çalışmalarını sürdürerek kent genelinde yoğun mesai harcadı.

Detaylar

Kuraklık ge-li-yo-rum demez, GELDİM der!

Porsuk tarihinin en düşük seviyesi ile bu yıla girdiğimizin altını çizen Genel Müdürü Oğuzhan Özen: Kuraklık ben ge-li-yo-rum demiyor, GELDİM diyor. Bir sabah kalkacağız ve bakacağız ki; suyumuz akmıyor!

Detaylar

ESKİ KAYIP KAÇAK İLE MÜCADELE EDİYOR

Ekiplerimiz, kaçak su kullanımının önüne geçmek amacıyla denetimlerine ara vermeden devam ediyor.

Detaylar

Çifteler Hizmet Binası

2020 yılında Çifteler’de hizmete açtığımız ve birçok birimimizi tek noktada topladığımız Çifteler Hizmet Binamız

Detaylar

Yangın, Afet ve Acil Durum Eğitimleri

2021 yılı eğitim programı dahilinde personelimize ‘yangın, afet ve acil durum eğitimleri’ verildi.

Detaylar

BOZDAĞ’DA SU HATTI YENİLENDİ

Ekiplerimiz, Tepebaşı İlçesi Bozdağ Mahallesi’nin içme ve kullanma suyu hat yenileme çalışmalarını tamamladı.

Detaylar

Sivrihisar'ın Kırsal Mahallerinin İçme Suyu Problemleri çözülüyor

Ekiplerimiz, Sivrihisar İlçesi Kertek, Dumluca ve Karacaören Mahallelerinin içme ve kullanma suyu problemlerini çözüme kavuşturdu.

Detaylar

ALPU MERKEZ KARACAÖREN’E YENİ KAYNAK SUYU

ESKİ ekiplerimiz, verimli ve kaliteli su temini için kaptaj çalışmalarını sürdürüyor.

Detaylar

AĞLARCA’YA YENİ SU DEPOSU

Ekiplerimiz, Han İlçesi Ağlarca Mahallesi’ne yerleştirdiği yüksek kapasiteli yeni su deposu ile bir mahallenin daha su sorununu çözüme kavuşturdu.

Detaylar

SİVRİHİSAR NASRETTİN HOCA CADDESİ’NİN SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

Ekiplerimiz, Sivrihisar İlçesi merkez mahallerindeki eskimiş kanalizasyon ve içme suyu hatlarını yenileme çalışmalarına başladı.

Detaylar

YUNUSEMRE MAHALLESİ KANALİZASYON HATTINA KAVUŞUYOR

Ekiplerimiz, Mihalıççık İlçesi Yunusemre Mahallesi’nde yeni kanalizasyon hattı yapımı çalışmalarına başladı.

Detaylar

TÜRKMENTOKAT ve İMİŞEHİR’DE YÜZLER GÜLÜYOR

ESKİ ekiplerimiz, Odunpazarı İlçesi Türkmentokat Mahallesi’nde yaptığı sondaj çalışması sonucu verimli ve kaliteli suya ulaştı.

Detaylar

GÖKÇEKAYA’YA YENİ KAYNAK SUYU

ESKİ Genel Müdürlüğü ekiplerimiz, Alpu İlçesi Gökçekaya Mahallesi’nde kaptaj çalışmaları ile yeni kaynak suyuna ulaştı.

Detaylar

YENİ AKÇAYIR MAHALLESİ’NE YENİ SU KAYNAĞI

Gerçekleştirdiğimiz sondaj çalışması ile Yeniakçayır Mahallesi’nde yaşanan içme ve kullanma suyu sorununu çözüme kavuşturuyoruz.

Detaylar

SATILMIŞOĞLU MAHALLESİ’NE YENİ SU KAYNAĞI

Ekiplerimiz, mahallelerin alt yapı, içme ve kullanma suyu problemlerini çözüme kavuşturmak amacıyla yoğun mesai yapıyor.

Detaylar

BATIKENT MAHALLESİ’NDE İÇME SUYU HATTI YENİLENDİ

Ekiplerimiz,Tepebaşı İlçesi Batıkent Mahallesi Şehit Bülent Kasapoğlu sokakta içme ve kullanma suyu hat yenileme çalışmalarını tamamladı.

Detaylar

ÇİFTELER DİKMEN’E YENİ SU KAYNAĞI

Ekiplerimiz, gerçekleştirdiği sondaj çalışması ile Çifteler İlçesi Dikmen Mahallesi’nde yaşanan içme ve kullanma suyu sorununu çözüme ulaştırıyor.

Detaylar

KARAÖREN’E YENİ SU HATTI

Ekiplerimiz, Seyitgazi İlçesi Karaören Mahallesi’nde gerçekleştirdiği sondaj çalışması ile yaşanan içme ve kullanma suyu sorununu çözüme kavuşturuyor.

Detaylar

AKKAYA MAHALLESİ’NE YENİ SU DEPOSU

Ekiplerimiz, kent merkezi ve kırsal mahallelerde içme ve kullanma suyu hattı çalışmalarının yanı sıra su deposu yapım çalışmalarına da aralıksız devam ediyor.

Detaylar

Kamuoyunun Bilgisine,

Bazı yayın organlarında ESKİ ile ilgili bir açıklama yer almıştır. Bu açıklamada kurumumuzda görev yapan bir kişi ile ilgili iddialar olduğu ve kurum yönetimi tarafından gereğinin yapılmadığı ifade edilmiştir.

Detaylar

ESKİ Su Havzaları Koruma Yönetmeliği

ESKİ Genel Kurulunun 08 Temmuz 2021 Tarih 1/1 Sayılı kararıyla ESKİ Genel Müdürlüğü Su Havzaları Koruma Yönetmeliği yeniden düzenlenmiştir.

Detaylar

HİZMETE SUNULAN YENİ KREDİMATİKLER

Eskişehir genelinde 49 adet olarak hizmet vermekte olan otomatik su dolum noktalarına (sumatik) adreslerine ulaşabilirsiniz.

Detaylar

ALO 185 ÇAĞRI MERKEZİ HİZMETİNİZDE

ESKİ Vatandaşlarımızın telefonla yapmış oldukları şikayet, öneri ve talepleri ALO 185'te çalışan operatörler, birebir müracaatlarda servis bankolarında çalışanlar ile bunlara ilaveten yazılı

Detaylar

ALO 140 TERÖR İHBAR HATTI

Terörle mücadele çerçevesinde yapılacak ihbarlara daha etkin ve hızlı yürütülebilmesi amacıyla mevcut ihbar yollarına ilave olarak

Detaylar

Abonelerimizin Dikkatine !

ESKİ Genel Müdürlüğü' nden geldiğini söyleyerek su tarifesinde indirim yapma vaadinde bulunan şahıslara itibar edilmemesi, bu şahısların emniyet birimlerine bildirilmesi önemle duyurulur.

Detaylar

Kalabak suyu Türkiye’nin En iyi 8 suyu arasında zirvede

Yurt genelinde 115 su markasını kapsayan incelemesinde sadece 10 su markası sağlıklı bulunurken, Eskişehir’in değerlerinden Kalabak Suyu bu 10 marka içinde en sağlıklı ikinci doğal kaynak su

Detaylar

KALABAK suyu sağlıklı sudur. Gönül rahatlığı ile içebilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı yazılı açıklamada da Eskişehir’in KALABAK SU markasına dair hiçbir olumsuz sonuç bulunmamaktadır.

Detaylar

Bilginize

Eski sayacınızda sorun çıkması durumunda EKS takılacaktır.

Detaylar

Dikkat

Yetkisiz kişi yada kuruluşlara ödeme yapmayınız.

Detaylar

Su Tasarrufu için bunları yapınız.

Sizinde katkınız olsun. Musluğu açık bırakmayın. Sebze meyveler elde yıkamak yerine su dolu bir kapta yıkanırsa çok daha az su tüketilir. 4 kişilik bir aile bu yöntemle yılda ortalama 18 ton

Detaylar

Mobil Araçlar Tam Hız

İdaremiz bünyesindeki  3 adet  Mobil tahsilat ve kredi yükleme araçlarımız hizmet hudutlarımız dahilinde ,sabit veznelerimize uzak olan mahallelerde  aylık belirlenen çalışma proğramı doğrul

Detaylar

Altyapı Çalışmaları

Büyük Altyapı Projesi kapsamındaki çalışmalar dört bir yanda aralıksız sürerken, Eski Genel Müdürlüğümüz ekipleri de özkaynaklarıyla İsmet İnönü Caddesi’nde 500’lük içme suyu hat

Detaylar

Önceden Yatırım Yapan Tek Belediye

Bilim adamlarının kuraklık uyarılarını dikkate alan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, belediyenin kendi olanakları ile baraj inşaa ettirdi ve yeni kullanılabilir su ha

Detaylar