BASIN ODASI

Genel Kurul Karar Özeti

Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) Mayıs ayı olağan Genel Kurul toplantısının 2. birleşimi, 2560 sayılı Kanunun 5. maddesi gereğince 30 Mayıs 2023 tarihinde yapılarak, ESKİ Genel Kurulunun 2. birleşiminde aldığı kararların özeti aşağıda belirtilmiştir.

KARAR ÖZETİ :

  1. İlimiz Mihalıççık İlçesi, Kayı Mahallesi sınırlarında bulunan, mülkiyeti İdaremize ait 230 ada 2 parsel numaralı taşınmazın Mihalıççık Belediye Başkanlığına devri ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyon Raporu okunarak İşari Oy’a sunuldu, “Oy birliği” ile kabul edildi.
  2. İlimiz Tepebaşı İlçesi, Tepebaşı Mahallesi (Uluönder) sınırlarında bulunan mülkiyeti İdaremize ait 2427 ada 1 parselde bulunan 11 ve 12 bağımsız bölüm numaralı taşınmazların Tepebaşı Belediye Başkanlığına tahsisi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyon Raporu okunarak İşari Oy’a sunuldu, “Oy birliği” ile kabul edildi.
  3. ESKİ Genel Müdürlüğünün 2022 Yılı Bütçe Kesin Hesabı ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyon Raporu okunarak İşari Oy’a sunuldu, “Oy çokluğu” ile kabul edildi.
  4. ESKİ Genel Müdürlüğünün 2022 Yılı Faaliyet Raporu müzakere edilerek İşari Oy’a sunuldu, “Oy çokluğu” ile kabul edildi.